1100 Subaru w hołdzie dla Colina McRae

Published on 02-09-2008

To co widzicie na zdjęciach to nie fotomontaż. To 1100 Subaru Imprez, które przejechały ponad 300 mil spod rodzinnego miasta Colina – Lenark, do siedziby zakładów Prodrive, zajmujących się przerabianiem aut seryjnych na samochody rajdowe.

Na czele ponad 30 milowego konwoju (50km!), jechał Jimmy McRae, ojciec tragicznie zmarłego przed rokiem rajdowego mistrza świata Colina McRae. Po 9-ciu godzinach jazdy 1086 aut, na czele z oryginalnym rajdowym Subaru Colina z 1996 roku, utworzyło napis Colin McRae i flagę Szkocji – kraju, w którym urodził się kierowca. Pobity został tym samym rekord Guinnessa, który przebijał wówczas aktualny rekord o ponad 800 samochodów.

Następnie, wyjeżdżając z toru testowego Prodrive, auta pobiły kolejny rekord w długości łańcucha samochodów, oddając tym samym hołd, jednemu z najwspanialszych i najlepszych kierowców rajdowych wszech czasów. Fani “latającego szkota” zebrali około 80 tysięcy Dolarów, które przekazali na wybrane przez rodzinę Colina fundacje charytatywne.

Podobne wpisy:

Enjoyed this video?
subaru-impreza-colin-mcrae-5
"No Thanks. Please Close This Box!"