150 Chargerów dla Policji w Kuwejcie

Published on 04-09-2008

Policja w Kuwejcie złożyła zamówienie na zakup 150 Dodgów Chargerów. Koncern Chrysler Holding LLC, który jest właścicielem marki Dodge, oraz Jeepa, Chryslera i Plymoutha, zrobił dobry interes z władzami Kuwejtu.

Samochody mają zostać dostarczone do nabywcy za około dwa miesiące, najpierw muszą one przejść profesjonalne modyfikacje, aby stały się autami policyjnymi. Wyposażenie Dodgów będzie też obejmowało “rogi” na przednim zderzaku, znane chociażby z USA, gdzie funkcjonariusze bardzo efektownie zatrzymują podejrzanych spychając ich z drogi. Część Chargerów trafi do oddziałów zajmujących się ściganiem przestępców, kolejna część do odpowiednika polskiej drogówki.

Trzeba przyznać, że Charger w “stroju” policyjnym prezentuje się fenomenalnie. Potencjalny przestępca już na sam widok tej czarnej bestii we wstecznym lusterku zwalnia i zjeżdża grzecznie na pobocze przyznając się przy tym do siedmiu gwałtów i dwóch zabójstw, wszystko po to, żeby przejechać się następcą legendy. Dodge Charger w wersji policyjnej – budzi respekt i koniec.

Podobne wpisy:

Enjoyed this video?
kuwait-dodge-charger-policecars-3
"No Thanks. Please Close This Box!"