2009 Mini Convertible – wideo

Published on 01-12-2008

Nowy Mini w wersji kabrio (convertible) ma zadebiutować na przyszłorocznym Detroit Motor Show w styczniu. Spodziewana premiera tego autka to marzec-kwiecień, dziś dajemy Wam przedsmak kolejnej odsłony kontynuacji kultowego samochodu w wersji otwartej.

Dach w tym małym czteroosobowym autku składa się w zaledwie 15 sekund. Samochód jest oczywiście wyposażony w specjalne “pałągi” wysuwające sie zza nagłówków pasażerów podczas ewentualnego dachowania. Mini zostało wzmocnione, co jest naturalnym zabiegiem przy tworzeniu kabrioletu z auta z zamkniętym nadwoziem. Ciekawostką jest fakt, że convertible jest o 10 kg lżejszy od zwykłej wersji.

Samochód będzie dostępny w dwóch wariantach silnikowych : 1.6, 118 koni mechanicznych oraz te same cztery cylindry o tej samej pojemności wzmocnione oferujące aż 172 konie mechaniczne – wersja Cooper S Convertible. Pod koniec przyszłego roku do gamy silników dołączyć ma jednostka wysokoprężna. Oba warianty silnikowe standardowo przekładają moc za pomocą 6’cio biegowej manualnej skrzyni biegów, opcjonalnie dostępny jest również automat.

Mini zapowiedziało, że od 2010 roku wersja otwarta będzie dostępna również z wieloma możliwościami wyboru koloru nadwozia, pasów na masce, felg, kolorów lusterek itd. Przewidziana cena Coopera Convertible dla Stanów Zjednoczonych to 24,550 dolarów, natomiast za wersję Cooper S Convertible tamtejsi miłośnicy “współczesnych klasyków” będą musieli zapłacić 27,450 dolarów.


Podobne wpisy:

Enjoyed this video?
mini-convertible-0
"No Thanks. Please Close This Box!"