2009 Nissan 370Z – oficjalne zdjęcia

Published on 30-10-2008

Tak jak Nissan obiecywał, tak uczynił. Dzisiaj, 29 października mieliśmy ujrzeć oficjalne zdjęcia nowego modelu 370Z, który ma zastąpić popularny 350Z i stanąć do walki z głównymi rywalami tego segmentu – BMW Z4, czy Porsche Cayman.

Auto z zewnątrz przypomina skurczoną wersję 350’tki, z bardziej fikuśnymi lampami i krótszą linią nadwozia. Faktycznie 370Z jest krótszy od poprzednika, jednak zdaniem japońskiej marki prowadzi on się znacznie lepiej. Premiera samochodu jest ustalona na Los Angeles Auto Show, dokładnie 19 listopada tego roku. 370Z jest wyposażony w 3.7-litrowy silnik V6, który będzie przekazywał napęd na koła za pomocą 6-cio stopniowej skrzyni manualnej, lub 7-mio stopniowego automatu.

Z zewnątrz bardzo rzuca się w oczy zmiana długości w stosunku do 350’tki, widać zdecydowanie krótszy tył, przypominający raczej BMW Z4. Wewnątrz natomiast japońscy inżynierowie przysięgają się, że jakość materiałów będzie o wiele lepsza od twardych plastików z 350Z. Tradycyjnie sportowo-ostentacyjne pomarańczowe wykończenie wnętrza przykuwa największą uwagę, kolejnym ciekawym elementem jest centralnie umieszczony naprawdę wielki ekran, za pomocą którego będziemy mogli sterować nawigacją, czy bardziej zaawansowanymi funkcjami konfiguracji auta – jak w przypadku GT-R’a.

Podsumowując 370Z będzie ciekawą propozycją na rynku, zobaczymy w jakim stopniu będzie porównywalny do następcy Z4, którego premiera przewidziana jest na przyszły rok. Osobiście wolę chyba jednak wygląd 350Z, który jest zdecydowanie bardziej proporcjonalny i wygląda na poważniejsze auto.

Podobne wpisy:

Enjoyed this video?
Nissan 370Z
"No Thanks. Please Close This Box!"