2009 Peugeot 3008 – szpiegowskie zdjęcia

Published on 15-11-2008

Tak, to poważnie są szpiegowskie zdjęcia, zresztą widać to po nadruku z lewej strony fotografii. Wprawdzie samochód nie jest osłonięty żadną folią, taśmą (izolacyjną), czy innymi badziewiami mającymi na celu zasłonić części karoserii, jak w przypadku innych wyszpiegowanych samochodów.

Peugeot uznał, że jest na tyle pewny swojego projektu i wykonania, że może testować auto w ruchu ulicznym bez dodatkowych masek. 3008 – bo tak powinien nazywać się ten samochód, ma być swojego rodzaju połączeniem SUV’a z minivanem. Moim zdaniem chyba się to Peugeotowi udało. Auto może się podobać, szczególnie przypadł mi do gustu całkiem spory grill umieszczony z przodu, ciekawa linia podwyższonego optycznie nadwozia.

Oglądając ten model z tyłu nie mogę oprzeć się wrażeniu, że ktoś rozciągnął Volkswagena Golfa, szczególnie patrząc na lampy. Mimo wszystko sądzę, że będzie to dobra propozycja dla cztero-pięcio osobowych rodzin, chociaż na sto procent pojawi się pewnie wersja siedmioosobowa, ale nie liczyłbym w przypadku tego auta na sporo miejsca w trzecim rzędzie siedzeń. Głównymi rywalami 3008 mają być Citroen C4 Picasso i Nissan Qashqai, który wbrew rokowaniom i moim zdaniem jedynie poprawnej linii nadwozia odnosi sukcesy nie tylko w Polsce.

3008 bazuje częściowo na podzespołach z Peugeota 308, więc spodziewamy się, że gamę silników będzie otwierał motor o pojemności 1.6, który powstał w wyniku współpracy koncernu PSA z BMW. Samochód na nasz rynek ma trafić w drugiej połowie przyszłego roku, nie wiadomo na razie ile trzeba będzie zapłacić za minivana z aspiracjami do bycia crossoverem.

Podobne wpisy:

Enjoyed this video?
peugeot-3008-6
"No Thanks. Please Close This Box!"