2010 Cadillac SRX – prezentacja

Published on 04-01-2009

Dzisiaj, na tydzień przed North American International Auto Show odbyła się oficjalna światowa premiera Cadillaca SRX. Auto będzie jednak zaprezentowane mimo wszystko w Detroit, gdzie główny rywal BMW X3, czy Mercedesa GLK będzie próbował zdobyć rzeszę zwolenników.

Cadillac przesadza jednak z promowaniem auta hasłem “excellent performance”. Wszyscy wiemy, że duża masa i amerykański silnik o pojemności 3.0, który produkuje 260 koni mechanicznych to za mało, żeby sprawnie ruszyć miejskiego olbrzyma. Moim zdaniem mimo wszystko to nie ma być auto sportowe, całkowicie niezrozumiałe jest jednak to, że auto na autostradzie na jednym galonie paliwa przejdzie tylko 25 mil – bardzo dużo pali. Panowie, osiągi albo spalanie. Nie mamy ani tego ani tego.

Istnieje możliwość kupna SRX z silnikiem o pojemności 2.8, który produkuje 300 koni mechanicznych. Zawsze coś. Jednak cena takiego auta jest aż o 10 tysięcy dolarów wyższa niż cena głównego rywala Cadillaca za Oceanem – Infiniti EX35. Więcej szczegółów poznamy po 11’tym stycznia na salonie w Detroit.


Podobne wpisy:

Enjoyed this video?
x10ca_sr004-1280_opt
"No Thanks. Please Close This Box!"