2010 Ford Fiesta Sedan – oficjalne zdjęcia

Published on 19-11-2008

Dzisiaj mamy zaszczyt zaprezentować Wam pierwsze oficjalne zdjęcia nowego Forda Fiesty w wersji Sedan. Auto zostało zaprezentowane na Guangzhou Auto Show, ponieważ Ford zainwestował sporo w nową fabrykę w Nanjing, gdzie od początku 2009 roku będzie produkował samochody przeznaczone na rynek chiński.

Nie mogę oprzeć się wrażeniu, że Fiesta sedan miała za zadanie tak naprawdę tylko zakryć lukę pomiędzy Fiestą a Mondeo – a gdzie Focus? Ford nazywa nowy design mianem “kinetic design” co nakazuje nam myśleć o energii. Prawda jest taka, że energia owszem brała udział w tworzeniu sedana, energią emanował odkurzacz, który został ustawiony za Fiestą hatchback w celu jej rozciągnięcia.

Samochód oczywiście może się podobać, o gustach się nie dyskutuje. Według mnie albo przód, w okolicach krawędzi okienka przed lusterkiem, jest zbyt niski w stosunku do tyłu auta albo koła są za małe. Ogrom tylnych drzwi w połączeniu z tylnymi nadkolami w odniesieniu do kół mnie przeraża, powoduje u mnie wręcz złudzenie, że chcąc zasiąść na tylnej kanapie będę musiał pociągnąć klamkę, która jest umieszczona na wysokości mojej głowy.

Ford nie przedstawił jeszcze żadnych oficjalnych informacji na temat wersji silnikowych, wyposażenia i ceny, ale w dwóch pierwszych aspektach możemy spodziewać się tego samego co w hatchbacku, w trzeciej sprawie natomiast – cena będzie pewnie o kilka tysięcy złotych wyższa od ceny Fiesty hatchback.

Podobne wpisy:

    1. Krystian 19-11-2008
    2. Bartek 19-11-2008
Enjoyed this video?
ford-fiesta-sedan-3
"No Thanks. Please Close This Box!"