2010 VW Golf GTI – oficjalne zdjęcia

Published on 01-02-2009

Te zdjęcia znalazły się na oficjalnej brytyjskiej stronie Volkswagena. Jak się zapewne domyślacie przedstawiają one VW Golfa GTI VI’tej generacji. Auto nieznacznie różni się od modelu zaprezentowanego na Paris Motor Show w zeszłym roku.

Najbardziej w oczy rzucają się rzecz jasna potężnie wyglądające 18’calowe felgi, wzór przyjęty już podczas promocji poprzedniej generacji modelu GTI. Wrażenie robi też przedni zderzak, który wygląda bardzo masywnie, wloty powietrza jakby prowadzą nas w stronę świateł przeciwmgielnych, boję się pomyśleć jak “strasznie” musi to auto wyglądać w ciemności z włączonym zestawem świateł.

Z tyłu najbardziej przyciągają wzrok dwie wypolerowane końcówki układu wydechowego, które dyskretnie wychylają się zza bardzo skromnego dyfuzora. Jego rozmiar nie jest niczym negatywnym – mowa tutaj przecież o aucie, którego protoplastą jest miejski hatchback, a nie o Ferrari F430.

Auto będzie dysponowało mocą 210 koni dostępną z silnika TFSI o pojemności 2.0. Warto wspomnieć, że jest to praktycznie ta sama jednostka, którą mogliśmy znaleźć w Golfie GTI poprzedniej generacji, tyle że tam produkowała ona o 10 koni mechanicznych mniej. W połączeniu ze skrzynią DSG auto ma przyspieszać od zera do setki w 7.9’sekundy, natomiast prędkość maksymalna ma wynosić 239 km/h. Pamiętajcie, ciągle mowa o hatchbacku.

Teraz kompletne zaskoczenie – VW podaje, że średnio Golf GTI z mocą 210 KM ma spalać zaledwie 7.5’litra benzyny na sto kilometrów – jeżeli okaże się to prawdą… aż boje się pomyśleć.


Podobne wpisy:

Enjoyed this video?
29qo00y
"No Thanks. Please Close This Box!"