Aston Martin Rapide – czy tak będzie wyglądał?

Published on 27-11-2008

Główny rywal Porsche Panamera, nowy Aston Martin Rapide, piękno i tradycja pomimo wpływów mody. Rzadko kiedy udaje się komuś pozostać tradycjonalistom jednocześnie podążając za nowościami, rzadko kiedy trafia się taki samochód jak Rapide.

Piękny sportowy sedan? CLS może się podobać, Panamera… może się… jednak nie. Nie mogę kłamać, Porsche to twór, który podobnie jak Cayenne ma wbić się w nową lukę na rynku i zapełnić ją w całej swojej okazałości. Takie postępowanie można zrozumieć, było tak zawsze, jest i będzie, inaczej rynek motoryzacyjny nie rozwijałby się w takim tempie. Prawdą jest jednak, że Panamera jest jak dzwonnik z Notre Dame, kiedy Aston to Tarzan.

Trzeba przyznać, że w tym przypadku udało się stylistom połączyć piękną i ponadczasową linię Astona z pięciodrzwiowym nadwoziem coupe. W tej chwili możemy jedynie zaprezentować zdjęcia prototypowego modelu, premiery możemy spodziewać się na początku 2009 roku, natomiast do salonów auto trafi najprawdopodobniej w 2010 roku. Pod maską tej limuzyny znajdzie się 6’cio litrowy silnik V12 generujący moc 500 koni mechanicznych.

Nie możemy się doczekać.


Podobne wpisy:

Enjoyed this video?
aston-martin-rapide-0
"No Thanks. Please Close This Box!"