Audi A5 Sportback – czy tak będzie wyglądało?

Published on 19-11-2008

Prawdopodobnie właśnie tak może wyglądać, nie jest to wprawdzie oficjalne zdjęcie co zresztą widać po półprzezroczystym logotypie na środku obrazka, nie jest to nawet w stu procentach zdjęcie. To po prostu świetnie wykonany fotomontaż, który jednak pokazuje nam jak może wyglądać druga wersja A5.

Grafik wykonał kawał dobrej roboty, gołym okiem nie widać kilograma photoshopa. Nowe Audi A5 powstanie na podzespołach kilku dotychczasowych modeli niemieckiej marki – A5 (rzecz jasna), A4 sedan i A4 Avant. Szykuje się naprawdę ciekawe połączenie luksusu i sportu, samochód zdaje się odpowiada na ostatni trend powiększania ofert producentów o sportowe limuzyny.

Auto powinno być jednak troszkę mniejsze od Mercedesa CLS, czy Porsche Panamery, a co za tym idzie odpowiednio tańsze. Jak się zapewne domyślacie oprócz standardowego przedniego napędu pojawią się również wersje z napędem Quattro.

Gama silników będzie oferowała jednostki montowane w kilku już modelach Audi, kupujący będzie mógł zatem wybierać spośród silników benzynowych TSI o pojemnościach 1.8 (160KM) i 2.0 (211KM). W ofercie pojawią się również mocne turbodiesle 2.0 TDI (143 i 170KM), 3.0 TDI (240KM).

Samochód do sprzedaży może trafić już w połowie 2009 roku, natomiast na 2010 rok datuje się wprowadzenie usportowionego modelu – S5 Sportback, który będzie najprawdopodobniej napędzany tym samym 3’litrowym V6 TFSI co Audi S4. Taka transplantacja zapewni 333 konie mechaniczne, 440 Nm momentu obrotowego i prędkość maksymalną 250 km/h. Do przełożenia tej mocy na oś/osie będzie służyła 6’cio stopniowa skrzynia manualna bądź też 7’mio biegowa przekładnia S-Tronic.

Podobne wpisy:

Enjoyed this video?
audia5-sportback
"No Thanks. Please Close This Box!"