Audi R8 GT3!

Published on 27-08-2008

Stało się. Audi zaprezentowało wyścigową wersję jednego z najbardziej ucywilizowanych super samochodów, R8 GT3. Tworząc tym samym godnego rywala dla takich znakomitości jak na przykład Porsche Carrera GT3, Aston Martin DBRS9 czy Jaguar XKR GT3.

W odróżnieniu do standardowej wersji R8, wyposażonej w V8 produkujące 420 koni mechanicznych napędzających cztery koła, GT3 z tym samym, zmodyfikowanym V8 daje ponad 500 koni mechanicznych napędzających tylną oś. Aby przenieść tę moc z silnika do kół użyta zostanie 6-cio biegowa, sekwencyjna skrzynia biegów – czysto sportowe.

Wraz z wprowadzeniem tego modelu, Audi chce stworzyć swoją własną, serię wyścigów, gdzie jak się zapewne domyślacie zobaczymy R8 GT3. Ta auto ma być dostępne jesienią 2009 roku i podobno ma się też pojawić “cywilna” wersja tego potwora.

Na zdjęciach każdy może zauważyć, że nie jest to seryjne R8, głównie ze względu na przeogromne tylne skrzydło, które zapewniać ma maksymalny docisk aerodynamiczny. Pomoże w tym oczywiście minimalny prześwit i całkiem dyskretny (jak na tę klasę auta) body kit, ze sporym dyfuzorem z tyłu. Zwróćcie uwagę na różnice w rozmiarze przednich i tylnych opon, przód wygląda jak z wózka widłowego, tymczasem te z tyłu są jak z aut NASCAR.


Podobne wpisy:

Enjoyed this video?
270808-a-audm
"No Thanks. Please Close This Box!"