Audi R8 V10 i 528 koni mechanicznych

Published on 08-12-2008

Dziś w Internecie pojawiły się pierwsze zdjęcia uchylające rąbka tajemnicy mocniejszego Audi R8, modelu R8 V10. Samochód ten jest wyposażony w 528 konny silnik V10 Lamborghini o pojemności 5.2’litra. Dzięki niemu to niesamowite auto rozpędza się od 0 do 100 kilometrów na godzinę w zaledwie 3.9’sekundy.

3.9 to mało? Tak to bardzo mało. Dodajmy, że prędkość maksymalna wynosi 315 kilometrów na godzinę – tyle, że już nie robi różnicy. Z zewnątrz R8 V10 dostaje standardowy pakiet poprawiający wygląd znany z modeli “S”. Znajdziemy więc chromowane listwy grilla, lusterka wykonane z włókna węglowego, nowe felgi i przestylizowany tylny zderzak, który tym razem pilnuje tylko dwóch rur wydechowych – nie jak w przypadku R8 z silnikiem 4.2, czterech. Wewnątrz natomiast jedyną różnicą są nieco zmienione tarcze zegarów, auto ma zadebiutować na Detroit Auto Show w styczniu 2009.

Nie możemy się doczekać debiutu tak pięknego, szybkiego i jednocześnie praktycznego samochodu. R8 to swojego rodzaju element łączący świat supersamochodów z szybkimi autami sportowymi, które mimo twardego zawieszenia i niewielkiej ilości miejsca wewnątrz nadają się do jazdy w mieście. Czekamy.

Podobne wpisy:

Enjoyed this video?
audi-r8-v10-3
"No Thanks. Please Close This Box!"