Audi RS6 Sedan – galeria zdjęć

Published on 21-09-2008

Prezentujemy obszerną galerię zdjęć nowego modelu Audi RS6 Sedan, który trafi do produkcji w 2009 roku powiększając tym samym gamę usportowionych Audi. Nowe RS6 z nadwoziem sedan będzie napędzane tym samym co wersja Avant, 5-cio litrowym, podwójnie doładowanym potworem V10, również produkującym przerażające 580 koni mechanicznych.

Napęd będzie przekazywany na wszystkie koła, za pomocą 6-cio biegowej przekładni tiptronic, która wyposażona będzie w opcję zmiany biegów manetkami umieszczonymi za kierownicą – tak jak w RS6 Avant. Ze względu na mniejszą masę, wersja sedan rozpędzać się będzie od 0 do 100 kilometrów na godzinę o jedną dziesiątą sekundy szybciej niż kombi, czyli w 4.5 sekundy – szybciej niż Porsche 911 Carrera 4S. Prędkość maksymalna ograniczona elektronicznie wynosi 250 km/h, istnieje opcja zwiększenia limitu do 280 km/h. Nieoficjalnie wiadomo jednak, że po całkowitym zdjęciu tej blokady Audi może rozpędzić się do prędkości około 300 kilometrów na godzinę!

Moim zdaniem Audi wygląda fenomenalnie, face lifting ze zmianą tylnych lamp na te z modelu A5 na prawdę dobrze zrobił A6, co za tym idzie RS6. Szczególnie pięknie auto prezentuje się z opcjonalnym pakietem optycznym “czerń”, na zdjęciach jest to czerwone Audi. W skład tego pakietu wchodzi osłona chłodnicy z ramą okalającą w kolorze czarnym z połyskiem, końcówka tłumika oraz listwy podszybia w tym samym kolorze. W modelu RS6 Avant w grę wchodzą jeszcze czarne relingi dachowe, kupujący może też zamówić felgi w kolorze Titanium, które pięknie komponują się z czarnymi wstawkami.

Podobne wpisy:

Enjoyed this video?
kopia-audi-rs6-5
"No Thanks. Please Close This Box!"