BMW serii 5 w 2010? Szpiegowskie zdjęcie

Published on 31-08-2008

To jest pierwsze “szpiegowskie” zdjęcie nowego BMW serii 5, które i tak niewiele pokazuje. Widać jedynie tyle, że Chris Bangle na czas projektowania został chyba zamknięty w którymś z niemieckich bunkrów i nie miał on dostępu do deski kreślarskiej lub wręcz przeciwnie, zrozumiał swój błąd i postanowił poprawę.

Mowa oczywiście o błędzie związanym z wyglądem obecnie produkowanej 5tki – BMW E60, która jest jak owłosiony męski tors, trzeba ją kochać lub nienawidzić, nie ma niczego pomiędzy tymi skrajnymi uczuciami, które bez wątpienia budzi wygląd większości BMW zaprojektowanych przez amerykanina.

W odróżnieniu do E60, nowy model wydaje się być mniej kontrowersyjny, chociaż naprawdę wiele o nim nie można powiedzieć, ponieważ cała karoseria jest jak zwykle zamaskowana. Podobno nowa piątka ma być nieco większa wewnątrz, lżejsza, dzięki zastosowaniu dużej ilości aluminiowych części. Wiadomo też, że do napędu nowej M5, której bazą będzie oczywiście nowy model, nie posłuży znany z tej generacji silnik V10 a zupełnie nowa jednostka V8. Pozostaje tylko czekać na oficjalną premierę, którą przewiduje się na drugi kwartał 2010 roku.

Podobne wpisy:

    1. marek 03-04-2009
    2. Bartek 04-04-2009
Enjoyed this video?
bmw-5-series-2010-1
"No Thanks. Please Close This Box!"