BMW X5 Security Plus – Pullman nie ma szans?

Published on 14-04-2009

Pamiętacie niezniszczalnego Mercedesa S600 Pullman Guard? Zapomnijcie o tym jamniku, który wszędzie wygląda ostentacyjnie i nie potrafi wjechać w żadną wąską uliczkę. BMW zaprezentowało X5 w wersji opancerzonej Security Plus.

O to chodziło. SUV, wreszcie ktoś pomyślał. Teraz można uciekać przed pościgiem nie tylko po drogach asfaltowych. X5 jako tako poradzi sobie również na nieutwardzonej nawierzchni. Co więcej, teraz dzięki zastosowaniu syren i świateł ostrzegawczych rodem z wozów FBI, można nawet prowadzić pościg.

Auto spełnia normy opancerzenia Klasy 6, oznacza to, że bez problemu wytrzyma ostrzał z karabinu maszynowego jak np. AK-47. X5 obok S600 Guarda jest jedynym produkowanym obecnie samochodem spełniającym wymogi Klasy 6. Oprócz “standardowych” grubych szyb, auto posiada również specjalną przegrodę za głowami pasażerów, która oddziela kabinę pasażerską od bagażnika, zapewnia to dodatkową ochronę.

BMW posiada dwie kamery, z których obraz widoczny jest w monitorze umieszczonym z tyłu, system komunikacji głosowej, można dzięki temu bezkarnie obrażać rebeliantów ostrzeliwujących pojazd seriami z Kałasznikowów. Jeżeli któremuś z nich przyszłoby do głowy przestrzelić oponę, X5 może przejechać jeszcze 150 kilometrów nie przekraczając prędkości 80 km/h.

Oczywiście przez zastosowanie opancerzenia i dodatkowych gadżetów zwiększyła się waga auta. Po tężny silnik V8 o pojemności 4.8-litra, który produkuje 355 koni mechanicznych rozpędza SUVa do setki w czasie 8.2-sekundy, natomiast prędkość maksymalna wynosi tylko 180 kilometrów na godzinę. Jacyś rebelianci na horyzoncie?

BMW X5 Security Plus


Podobne wpisy:

Enjoyed this video?
BMW X5 Security Plus
"No Thanks. Please Close This Box!"