BMW Z4 2009 wyszpiegowane w Niemczech

Published on 12-09-2008

To są pierwsze zdjęcia BMW Z4 – modelu 2009, które zostały zrobione niedaleko centralnego biura Bawarskiej marki w Monachium. Pierwszą rzeczą, która rzuca się w oczy jest twardy dach – hardtop, który ewidentnie podzielony jest na dwie części, co świadczy o tym, że będzie on elektronicznie składany i chowany w bagażniku.

Poprzednia wersja Z4 była wyposażona jedynie w materiałowy dach, który jak wiadomo nie trzyma ciepła i nie chroni tak dobrze od deszczu i wilgoci jak twardy dach. BMW dobrze zamaskowało prototyp i naprawdę ciężko dopatrzeć się poważniejszych zmian, gdyż sama bryła nadwozia nie zmieni się znacznie. Auto na pewno niewiele urośnie w porównaniu do poprzednika, może będzie też chociaż trochę od niego ładniejsze.

Pod maską nowego Z4 mają pracować silniki zaadoptowane z ostatniej generacji BMW serii 3, łącznie z 3-litrowym, 326-konnym, podwójnie doładowanym motorem z sześcioma cylindrami ułożonymi wzdłużnie. Oprócz kilku innych jednostek napędowych pojawi się też 420-konna, 4-litrowa bestia z BMW M3, trafi ona do modelu Z4M.

Nie wiadomo, kiedy nowe Z4-czy Z5 bo takiej analogii możemy oczekiwać od BMW, zostanie pokazane światu. Prawdopodobnie będzie to salon samochodowy w Detroit w styczniu 2009, ale możliwe jest, że nowy roadster zadebiutuje już w grudniu tego roku w Los Angeles.

Podobne wpisy:

Enjoyed this video?
bmw-z4-2
"No Thanks. Please Close This Box!"