Citroen DS3 – rywal Mini?

Published on 05-02-2009

Tak, to faktycznie nowy model Citroena, który odwołuje się do legendarnego modelu DS. Nowe auto ze swoimi rozmiarami 4,1-metra długości ma być rywalem dla takich pozycji jak Mini Cooper i nowa Alfa Romeo MiTo. Jest to też jednocześnie zapowiedź nowej serii aut segmentów “premium”, które francuska marka ma zaprezentować w niedalekiej przyszłości.

Z zewnątrz DS3 wygląda dość obiecująco. Podoba mi się przednia chromowana obwódka wokół grilla i światła diodowe do jazdy dziennej umieszczone tuż przy nadkolach. Efekt psuje schemat powielany coraz częściej przez wielu producentów – dach malowany na kontrastowy kolor, zaczęło się to od Mini.

Początkowo wszyscy myśleli, że ma to być następca modelu C2, który też wyszedł na rynek tylko w wersji dwuosobowej, ale ze swoimi rozmiarami, którymi auto dorównuje C4 jest to niemożliwe. Więcej szczegółowych informacji będziemy mogli udzielić dopiero po Geneva Motor Show 2009 w marcu.

Oprócz samego pojazdu Citroen będzie promował też serie akcesoriów, biżuterii i ubrań sygnowanych logo DS – marka postanowiła zmienić swój image. Może i słusznie.


Podobne wpisy:

Enjoyed this video?
DS3
"No Thanks. Please Close This Box!"