Edycja kolekcjonerska VW Scirocco

Published on 29-11-2008

Volkswagen zdecydował, że na Essen Motorshow w Niemczech (28 listopad – 7 grudzień) zadebiutuje VW Scirocco w specjalnej edycji kolekcjonerskiej. Model ten dostępny będzie na początku 2009 roku, jednak tylko w limitowanej ilości 100 egzemplarzy.

Samochód bazuje na najmocniejszym standardowym Scirocco z silnikiem 2.0 TSI, który produkuje 200 koni mechanicznych. Edycja kolekcjonerska różni się od “zwykłego” auta lakierem, biała perła oryginalnie nazwana “Oryx White”. W oczy rzucają się również nowe 19’to calowe felgi z aluminium polerowanego na wysoki połysk.

Wewnątrz standardową skórę zastąpiono specjalną w kolorze nadwozia, pokrywa ona siedzenia, podłokietnik, boczki drzwi. Delikatne białe akcenty zdobią również deskę rozdzielczą jak np. listwa pod airbagiem pasażera. Nowością wstępującą w wyposażeniu jest na pewno radio z nawigacją satelitarną RNS 510 w połączeniu z głośnikami Dynaudio. Bi-xenonowe reflektory to również element charakterystyczny “Collector’s Edition”. Szkoda, że powstanie tylko 100 sztuk Scirocco w tej wersji.

Podobne wpisy:

Enjoyed this video?
vw-scirocco-1
"No Thanks. Please Close This Box!"