Facelifting Toyoty RAV4

Published on 04-12-2008

Na trwającym Bologna Motor Show we Włoszech została zaprezentowana odmłodzona wersja bardzo popularnego w naszym kraju SUV’a RAV4. Toyota ostatnio wzięła się za odświeżanie aut, oprócz Rav’ki faceliftingu doczekały się najmniejsze modele japońskiego producenta – Yaris i Aygo.

Zmiany kosmetyczne nie są bardzo widoczne na pierwszy rzut oka. Później jednak możemy dostrzec odmieniony grill, inne przednie i tylne lampy i kierunkowskazy umieszczone w lusterkach bocznych. Nabywcy “nowej” wersji mogą również wybierać spośród nowych felg. Wewnątrz główną i zaskakującą zmianą jest nowa, lekko spłaszczona u dołu kierownica, oprócz tego poszerzona została gama kolorów i materiałów wykończenia wnętrza.

Inżynierowie Toyoty zadbali również o odświeżenie gamy silników. Doszła nowa jednostka benzynowa o pojemności 2.0 oferująca moc 158 koni mechanicznych i moment obrotowy rzędu 196 Nm. Do tego silnika możemy wybrać 6’cio stopniową manualną, lub zupełnie nową skrzynię CVT nazwaną Multidrive S. Toyota obiecuje, że nowy silnik 2.0 VVT-i oprócz tego, że jest mocniejszy zadowala się o 5% mniejszym zapotrzebowaniem na paliwo w stosunku do poprzedniej wersji tego motoru.

Dzięki zastosowaniu piezoelektrycznych wtryskiwaczy udało się również podnieść moc silnika 2.2 D-4D o 14 koni mechanicznych. Ta jednostka napędowa dostępna jest z 6’cio stopniową skrzynią automatyczną Sports Direct Shift. Sprzedaż odmłodzonej RAV4 ma rozpocząć się na początku 2009 roku.


Podobne wpisy:

Enjoyed this video?
2009-toyota-rav4-0
"No Thanks. Please Close This Box!"