Fiat Qubo – van dla surferów

Published on 13-09-2008

Ta paskudna zielona żaba z wysuniętą szczęką to nowy Fiat Qubo, wersja produkcyjna pokazanego na salonie motoryzacyjnym w Genewie, Fiata Fiorino MPV. Najciekawsze, że auto jest już dostępne w kilku krajach naszego kontynentu, w tym w Polsce!

Cena podstawowej wersji Fiorino Qubo 1.4 FRESH wynosi 39.990.00zł z Vat’em, czyli teoretycznie niewiele, jak na możliwości ładunkowe, dostajemy za to min. cztery poduszki powietrzne, elektrycznie sterowane szyby, centralny z pilotem i komputer pokładowy. Na zdjęciach widzimy, że Fiat zrobił “młodzieżowy” samochód dla surferów, kobiet w bikini czy ludzi, którzy z niewyjaśnionego powodu lubią jeździć po plaży.

Jednak każdy przedstawiciel, którejś z podgrup się zawiedzie: deski surfingowe nie mieszczą się do środka, chyba że złożymy tylną kanapę(jak w każdym kombi), Qubo wyjątkowo paskudnie wygląda, przez co nawet najpiękniejsza kobieta w bikini wygląda żenująco, po plaży też nie da się nim pojeździć – nie ukrywajmy, to po prostu wyższy hatchback. Nie ma więc uzasadnionego powodu, żeby wydać ponad 40 tysięcy na samochód, który jest bezużyteczny, nie jest bardziej pakowny niż Bravo, wygląda jednak dużo gorzej, szczególnie z niepolakierowanymi zderzakami w wersji podstawowej.

Dla wszystkich zainteresowanych, Qubo to po prostu osobowa wersja dostawczaka – Fiata Fiorino.

Podobne wpisy:

Enjoyed this video?
fiat-fiorino-qubo-15
"No Thanks. Please Close This Box!"