Formuła 1 bez Grand Prix Francji?!

Published on 16-10-2008

Jak dowiadujemy się z ostatnich doniesień prasowych na temat Formuły 1, w przyszłym sezonie 2009 w kalendarzu F1, który już oficjalnie został przedstawiony ma zabraknąć Grand Prix Francji na torze Magny-Cours.

To byłby już drugi wyścig z obecnych w tym sezonie, który miałby się nie odbyć w przyszłym roku. Po Grand Prix Kanady na torze w Montrealu, w miejsce którego (choć nie w tym samym terminie) trafiło nowe GP Abu Dhabi, które ma być jednocześnie ostatnim wyścigiem przyszłego sezonu.

Promotor F1 Federation Francaise du Sport Automobile poinformował, że zawody na jednym z najciekawszych i najbardziej widowiskowych torów cyklu F1 – Magny Cours zostało odwołane z powodów finansowych. Jak wiemy organizatorzy kilku wyścigów skarżyli się na brak zwrotu kosztów poniesionych podczas organizacji wyścigu. Prawdopodobnie jest to ściśle powiązane z kryzysem gospodarczym panującym na świecie – tak fakt ten tłumaczy FFSA.

Byłaby to naprawdę ogromna strata dla wszystkich, łącznie z kierowcami, którzy bardzo dobrze wypowiadają się na temat tego toru. Jeżeli F1 oficjalnie potwierdzi te informacje, w przyszłym roku czeka nas 17 a nie 18 zapowiadanych wcześniej wyścigów.

Podobne wpisy:

Enjoyed this video?
Magny-Cours
"No Thanks. Please Close This Box!"