Innowacyjny monitor w S-Klasie

Published on 13-12-2008

Innowacja – słowo doskonale znane marce ze Stuttgartu, która pomimo bardzo już rozwiniętej S-Klasy potrafi zaskoczyć nowymi gadżetami montowanymi w tym aucie. Tym razem inżynierowie Mercedesa rozwiązali problem oglądania telewizji podczas jazdy.

Jak wiemy każde auto wyposażone w tuner telewizyjny uniemożliwia oglądanie podczas jazdy. Chodzi tutaj o bezpieczeństwo, nic nie może rozpraszać kierowcy. Po co więc jest ten telewizor, skoro nawet pasażer siedzący z przodu nie może z niego korzystać, mało kto stoi w samochodzie na parkingu i ogląda telewizję.

Rozwiązaniem jest nowy ekran stosowany w S-Klasie, który jest dziełem współpracy niemieckiej marki z firmą Bosch. Wchodzi on w skład pakietu Comand, natomiast opcja nazywa się Splitview. Jest to nic innego jak po prostu ekran wyświetlający dwie rzeczy jednocześnie widzialne pod różnymi kątami. Na przykład pasażer patrząc ze swojej pozycji ogląda telewizję, podczas gdy kierowca na tym samym monitorze ze swojego miejsca widzi np. nawigację. System ten ma zadebiutować w S-Klasie latem 2009, będzie on montowany w modelu już po faceliftingu.

Podobne wpisy:

Enjoyed this video?
merc-splitviw
"No Thanks. Please Close This Box!"