Lamborghini Super Trofeo

Published on 27-10-2008

Po Porsche i Ferrari przyszedł czas na Lamborghini. Włoska marka zdecydowała się na stworzenie swojej własnej ligi wyścigowej, której uczestnicy składający się z zespołów fabrycznych, prywatnych oraz jednego auta zarezerwowanego dla gościa specjalnego, będą się ścigali specjalnie zmodyfikowanymi Gallardo LP560-4.

W wyścigach wystartuje 30 aut, gościem specjalnym każdego wyścigu będzie za każdym razem inna sława sportów motorowych. Gallardo przygotowane do takich wyścigów waży 1300 kilogramów, ma zmienione zawieszenie, wbudowaną klatkę bezpieczeństwa, w pełni wyścigowe fotele, gładkie opony Pirelli. Do silnika zostanie również “dołożone” 10 dodatkowych koni mechanicznych, razem za plecami kierowcy będzie grało V10 ze stajnią 570 ogierów. Napęd tradycyjnie przenoszony jest na wszystkie cztery koła za pomocą 6-cio biegowej sekwencyjnej skrzyni biegów.

Głównym sponsorem całego cyklu wyścigów będzie Blancpain, jest to szwajcarska firma produkująca luksusowe zegarki. Pierwszy wyścig Lamborghini Blancpain Super Trofeo rozpocznie się w 3-go maja 2009 na torze Silverstone, serial zakończy się natomiast 4-go października na torze Monza.

Dla wszystkich zainteresowanych, takie Gallardo łącznie z przeróbkami kosztuje 200 tysięcy Euro. Nie wiadomo natomiast czy zostały jeszcze jakieś wolne miejsca w stawce.


Podobne wpisy:

Enjoyed this video?
Lamborghini Gallardo Super Trofeo
"No Thanks. Please Close This Box!"