Mercedes-Benz E-Class 2010 – szpiegowskie zdjęcia

Published on 08-11-2008

Na początek – wybaczcie linki na zdjęciach, w przypadku fotografii szpiegowskich nie da się tego uniknąć. Nowy Mercedes Klasy-E został przyłapany gdzieś w Niemczech w okolicach Stuttgartu, fotografowi udało się również jakimś cudem zrobić zdjęcia wnętrza pojazdu.

Już na początku widać, że nowa E-Klasa jest wzorowana stylistycznie na mniejszej C-Klasie, która widocznie będzie wyznaczała trend w stylizacji nadwozia nowych Mercedesów. Charakterystyczny kształt grilla, przetłoczenie przednich lamp lekko zachodzących na linię maski i klamki niemal identyczne jak u młodszego brata.

W nowym modelu niemiecka marka postanowiła podobnie rozwiązać sprawę zmiany biegów skrzyni automatycznej jak u S-Klasy. Nie ma tutaj klasycznego drążka, są natomiast przełączniki z prawej strony kierownicy. Nowa E-Klasa będzie napędzana odmłodzoną linią silników począwszy od turbodiesla 2.2, który teraz jest jeszcze bardziej oszczędny i produkuje 204 konie mechaniczne.

Mercedes planuje też debiut pierwszej hybrydy bazującej na silniku diesla właśnie w tym modelu. Na szczęście niemiecka marka zostawiła też coś dla prawdziwych fanów mocy, następca E63 AMG będzie wyposażony w zmodyfikowaną wersję 6.2’litrowego V8, które w nowym Mercu ma produkować około 550 koni mechanicznych!

Na to wszystko trzeba poczekać do Geneva Motor Show, które odbędzie się w marcu przyszłego roku. Zostanie tam oficjalnie zaprezentowana nowa E-Klasa, która do salonów ma trafić na przełomie 2009/2010 roku.

Podobne wpisy:

Enjoyed this video?
mercedes-e-class-2010-8
"No Thanks. Please Close This Box!"