Mini Crossover – zdjęcia przed premierą

Published on 10-09-2008

Z dumą prezentujemy pierwsze zdjęcia nowego Mini Crossover, którego premiera ma się odbyć podczas Paryskiego salonu samochodowego 04.10 – 19.10.2009. Będzie to największy produkowany przez MINI samochód, mierzący ponad cztery metry długości. Crossover, jak sama nazwa wskazuje nie jest hatchbackiem, lecz SUV’em z napędem 4×4.

Do produkcji auto ma trafić najwcześniej w 2010 roku i będzie to czwarty model MINI w ofercie, po dwudrzwiowym hatchbacku, kabriolecie i kombi – Clubmanie. Jak wnioskujemy ze zdjęć, będzie jeszcze więcej chromu, jednak widać, że Crossover jest stylistycznie bardzo odmłodzoną wersją dwudrzwiowej alternatywy.

1.830mm szerokości, 1.598mm wysokości oraz ponad 4 metry długości czyni z tego SUV’a auto, które w pełni zasługuje na 5 drzwi. I tu ciekawostka, na zdjęciach widać, że tylne drzwi od strony kierowcy będą przesuwane niczym w autach dostawczych, natomiast tylna klapa będzie otwierała się w prawo, nie wiadomo czy wszystkie te rozwiązania przetrwają do produktu końcowego.

Wszystkie te niekonwencjonalne rozwiązania podtrzymują tradycję marki do oryginalności, stylu i nietuzinkowości produkowanych aut. Wewnątrz w tej fazie prototypowej widzimy centralnie umieszczony czarny globus, który za pomocą laserowych projektorów ma posłużyć jako alternatywa dla tradycyjnego panelu środkowego.

Podobne wpisy:

Enjoyed this video?
mini-crossover-14
"No Thanks. Please Close This Box!"