Najszybszy Bentley napędzany biopaliwem

Published on 30-01-2009

Tak. Wreszcie jakaś alternatywa dla wiecznych ekologów, którzy też czasem lubią wcisnąć pedał w podłogę i poczuć jak świat ucieka gdzieś za tylnym zderzakiem. Bentley – jedna z najbardziej luksusowych marek na świecie – zapowiedział, że na Geneva Motor Show w marcu zobaczymy bestię.

I to nie byle jaką bestię. Ma to być bowiem najmocniejszy i najszybszy Bentley jaki kiedykolwiek powstał. To brzmi jak groźba. Do tej pory korona należała do Continentala GT Speed, który trzyma w ryzach 600 koni mechanicznych. Nawiasem mówiąc to właśnie Continental GT ma być podstawą do budowy tego ekstremalnego superauta.

Wcześniej wspomniałem o złośliwych ekologach, którzy obserwują świat zza szyby swojego Priusa przez pryzmat wymarłych gatunków, jednak nie przeszkadza im zapewne skórzany portfel w kieszeni sięgającego do ziemi skórzanego płaszcza. Oni wolą po prostu przyczepić się nas – wielbicieli V8 i fanatyków zapachu palonej gumy. Tym razem nie będą mieli zbyt wiele do powiedzenia. Nowy Bentley ma być bowiem napędzany biopaliwem. Oglądamy teaser i czekamy do marca.


Podobne wpisy:

Enjoyed this video?
bentley_vid_crop
"No Thanks. Please Close This Box!"