Nissan 370Z Roadster oficjalne szkice

Published on 18-01-2009

Nissan opublikował w Internecie pierwsze oficjalne szkice przedstawiające nowego 370Z w wersji otwartej. Podobnie jak u poprzednika – 350Z, możemy spodziewać się elektrycznie składanego materiałowego dachu i kilku kilogramów więcej przez dodanie mechanizmów zajmujących się sterowaniem nim.

Samochód będzie wyposażony w ten sam silnik, co wersja coupe. Będziemy mogli więc poczuć się jak prawdziwy mężczyzna ujarzmiając 332 konie mechaniczne wyrywające asfalt spod tylnej osi. Moc będzie pochodziła z jednostki V6 o pojemności 3,7. Za przekazywanie wszystkich kucyków na tylną oś odpowiedzialne będą dwie przekładnie(do wyboru). 6’cio biegowa skrzynia manualna i 7’mio biegowy automat.

Auto musi zostać usztywnione, ponieważ przez utratę “sztywnego” dachu konstrukcja straciła nieco swoich właściwości. Oczywiście wszystko odbije się na masie auta, możemy się spodziewać że Roadster będzie ważył kilka kilogramów więcej od wersji coupe. Cena również będzie wyższa, 29,930 dolarów za 370Z Roadster ze skrzynią manualną i 31,230 dolarów ze skrzynią automatyczną.

Nissan trafi do salonów prawdopodobnie na początku 2010 roku, natomiast jego salonowa premiera przewidziana jest na New York Auto Show w kwietniu tego roku.

Podobne wpisy:

Enjoyed this video?
nissan-370z-roadster-6
"No Thanks. Please Close This Box!"