Nowe BMW serii 7 ActiveHybrid

Published on 22-09-2008

Stało się. Nowe BMW serii 7, które będzie zaprezentowane na salonie motoryzacyjnym w Paryżu, do produkcji trafi także w wersji hybrydowej, ambitnie nazwanej przez BMW – ActiveHybrid.

Co to oznacza? Mniej więcej tyle, że solidna niemiecka marka, która słynęła z produkcji usportownionych, tylno napędowych aut, zamierza oferować wersję hybrydową swojej największej limuzyny. Tym samym bawarska marka wchodzi razem z Mercedesem S400 BlueHYBRID na rynek, gdzie liderem do tej pory był Lexus LS600h.

BMW było jedną z marek, która współpracowała z GM przy opracowywaniu technologii hybrydowej obecnie stosowanej w Chryslerze, podobnie jak w Mercedesie 120-woltowa bateria będzie umieszczona z tyłu, natomiast do podwójnie doładowanego 4.4-litra V8, będzie dołączony drugi mały silnik.

Jak to wszystko działa? Czarna magia. Nie rozumiem tylko, dlaczego tyle marek samochodów wprowadza do produkcji hybrydy. Czy nie mogą się oni jak np. Audi, skupić na budowie nowych, mocnych i bardzo ekonomicznych, spełniających wszystkie normy emisji spalin silników diesla?


Podobne wpisy:

Enjoyed this video?
kopia-bmw_7_activehybrid_4
"No Thanks. Please Close This Box!"