Nowe Gallardo dla Policji we Włoszech!

Published on 24-10-2008

To jest dopiero potęga! Lamborghini przekazało włoskiej policji nowe Gallardo LP560-4 w miejsce “starego”, używanego od 2004 roku modelu. Starsze auto ma przejechane już ponad 140 tysięcy kilometrów, co jak na supersamochód jest ogromnym przebiegiem. Teraz włoska Policja będzie mogła jeszcze efektywniej, chociaż w sumie również efektowniej ścigać piratów drogowych.

Jest to rocznikowy model 2009, 560-cio konna bestia, która ustępuje dopiero przy prędkości ponad 325 kilometrów na godzinę, na pewno odstraszy każdego chcącego urządzać sobie zabawy w policjantów i złodziei na włoskich drogach. Poprzedni model służył w Rzymie, ten natomiast zostanie skierowany do jednostki w Lazio, która pilnuje kierowców między innymi na autostradach.

LP560-4 jest wyposażone w masę gadżetów pomagających oczywiście tamtejszej policji na ściganie przestępców. Najlepszym gadżetem niewątpliwie jest potężne V10, które generuje jak już wyżej wspominałem również potężne 560 włoskich ogierów. Gallardo Polizia dostało też nowe, bardziej aerodynamiczne “koguty”, głośną syrenę, ukryte niebieskie światła ostrzegawcze za wlotami powietrza. Trudno jednak nie zauważyć niebiesko-białego Lambo mknącego z prędkością ponad 300 kilometrów na godzinę. Wnętrze również zostało przebudowane na potrzeby policji, dwa duże monitory, które obsługują min. GPS, czy system kamer nagrywających samochody oraz czujniki mierzące ich obecną prędkość. Martwi mnie tylko “niecodzienna”, wszechobecna niebieska tapicerka, która w aucie cywilnym na pewno nie byłaby atutem podnoszącym walory estetyczne. Oprócz wyżej wspomnianych rzeczy, Gallardo jest także wyposażone w specjalny chłodniczy system umożliwiający transport organów do przeszczepów.

We włoskiej policji jest jeszcze jedno Gallardo, również niebiesko-białe, pochodzi ono z 2005 roku, służy oddziałowi we włoskiej Bolonii i ma przejechane już ponad 100 tysięcy kilometrów.


Podobne wpisy:

Enjoyed this video?
kopia-lamborghini-gallardo-polizia-4
"No Thanks. Please Close This Box!"