Nowy Ford Ka będzie produkowany w Polsce!

Published on 05-09-2008

Ford przedstawił szczegóły dotyczące najmniejszego produkowanego przez nich auta – Forda Ka. Nowa generacja tego modelu zadebiutuje na październikowym salonie motoryzacyjnym w Paryżu, natomiast do sprzedaży w Europie trafi najprawdopodobniej na przełomie lat 2008/2009.

Ka dzieli płytę podłogową z Fiatem 500 i podobnie jak on, będzie produkowany w Polsce, w fabryce w Tychach. Inżynierowie Forda zapewniają, że zrobili wszystko by ich maleństwo było bardziej sportowe od pięćsetki, nie tylko na obrazku, ale żeby trzymało się lepiej drogi i sprawiało większą radość z jazdy niż włoski kolega. Przy okazji część elementów, tak jak opony, zaprojektowali w ten sposób, żeby pasowały one do większego brata – Fiesty.

Ford będzie tańszy od drogiego, jak na ten kaliber Fiata, dostępny będzie z dwoma silnikami, 75-cio konnym turbodieslem Duratorq TDCi o pojemności 1.3 oraz spalającym podobno 4.2 litra na 100km, benzynowym motorem 1.2.

Na naszym kontynencie Ka będzie dostępny w dwóch wersjach wyposażenia: Ambiente i Titanum. Dostępne będą też opcjonalne pakiety doposażenia, posiadające min. łącze Bluetooth i port USB, do komunikacji chociażby z odtwarzaczem MP3.

Nowy Ford wygląda naprawdę całkiem nieźle, jak na tak małe auto. Z samochodami tej wielkości jest jednak zawsze problem, ponieważ są one bardziej gadżetami niż użytecznymi miejskimi autami. Do środka wchodzą tylko dwie osoby… na tym świecie nie istnieje jeszcze tak szkaradna i masochistyczna istota, która chciałaby podróżować z tyłu tego pudełka zapałek.

Podobne wpisy:

Enjoyed this video?
ford_ka_2009_7
"No Thanks. Please Close This Box!"