Oficjalne zdjęcia BMW X6M

Published on 04-04-2009

W Internecie pojawiły się pierwsze oficjalne zdjęcia BMW X6 w najmocniejszej wersji M. Podczas prezentacji X6 zespół projektantów przyznał się, że auto ma być pewnego rodzaju eksperymentem, który jak widać opłacił się skoro M jest już gotowa.

Auto wyposażone jest w potężny silnik V8 o pojemności 4.4-litra z dwiema turbosprężarkami. Ta jednostka produkuje 550 żwawych koni mechanicznych, w efekcie SUV stylizowany na coupe przyspiesza od zera do setki w zaledwie 5 sekund, najmocniejsza do tej pory wersja pod nazwą xDrive produkuje 408 koni, przez co auto przyspiesza o 0,4-sekundy wolniej od M-ki. Prędkość maksymalna tradycyjnie zostanie ograniczona do 250 kilometrów na godzinę. Ten sam silnik napędza BMW M5 i M6.

Oprócz zmian pod maską usztywnione zostało zawieszenie i zastosowano bardziej precyzyjny układ kierowniczy. Ten zabieg poprawi właściwości jezdne X6-tki. Oczywiście im większa moc, a co za tym idzie prędkość, tym większa siła potrzebna do zatrzymania pojazdu, ulepszony został również układ hamulcowy.

Na zewnątrz auto oprócz emblematów “M” można od standardowej X6 odróżnić agresywniejszym bodykitem, dodatkowymi wlotami powietrza, specjalnymi felgami oraz czterema końcówkami układu wydechowego.

BMW X6M zostanie oficjalnie zaprezentowane podczas New York Auto Show 9 kwietnia.

BMW_X6M


Podobne wpisy:

Enjoyed this video?
BMW_X6M
"No Thanks. Please Close This Box!"