Oficjalne zdjęcia nowego Opla Astry

Published on 10-04-2009

Prezentujemy pierwsze oficjalne zdjęcia czwartej już odsłony Opla Astry, bardzo popularnego w naszym kraju hatchbacka. Dwójka była pewną rewolucją stylistyczną, trójka wygląda wspaniale, czwórka zapowiada się jeszcze lepiej.  Auto zadebiutuje we Frankfurcie już we wrześniu tego roku.

Wraz ze zdjęciami pięciodrzwiowej wersji Opel przedstawił szkice przedstawiające Astrę GTC, która będzie konkurowała z nowym Renault Megane Coupe. Pokazano również odmianę kombi, wyglądającą prawie jak Insignia. Czysto subiektywnie muszę powiedzieć, że jestem pod wrażeniem ostatnich projektów marki należącej do koncernu General Motors. Zarówno Insignia jak i Astra, która nie jest do niej aż tak bardzo podobna, są zjawiskowo piękne stylistycznie.

Przód wygląda świetnie, jest proporcjonalny, lekko przypomina mi nawet mało znanego roadstera Opla GT. Przetłoczenia na drzwiach są dokładnie odwrotne do tych, które możemy znaleźć na drzwiach większej Insignii. Nadwozie kombi wygląda dynamicznie, niestety nie ujawniono jeszcze zdjęć przedstawiających tył samochodu. O wnętrzu również nie można wiele powiedzieć, jest podobne do Insi…. no tak.

Paleta silników rozpoczynać się będzie od motoru o pojemności 1.4-litra, który z mocą 120 albo 140 koni mechanicznych zapewni kompromis pomiędzy dobrymi osiągami, a niskim spalaniem. Więcej szczegółów we wrześniu, nie mogę się doczekać!

Opel_Astra_IV


Podobne wpisy:

Enjoyed this video?
Opel_Astra_IV
"No Thanks. Please Close This Box!"