Peugeot RC HYmotion4 – Szybka hybryda z Francji

Published on 06-10-2008

W związku ze zbliżającym się kryzysem paliwowym poznajemy coraz więcej propozycji aut z napędem hybrydowym i nie są to tylko przypominające pudełka zapałek hatchbacki, lecz również sportowe limuzyny. Taką propozycję na Salonie motoryzacyjnym w Paryżu przedstawił Peugeot, auto nazywa się Peugeot RC HYmotion4.

Samochód napędzają dwa silniki, pierwszy benzynowy, turbodoładowany o pojemności 1.6 ten sam co w 207 RC, umieszczony jest z tyłu produkując 218 koni mechanicznych napędza tylną oś. Drugi natomiast elektryczny umieszczony z przodu napędza tylko i wyłącznie przednią oś, dostarcza jej 95 koni mechanicznych. Oba silniki nie są ze sobą połączone mechanicznie, jest to pierwsze tego typu auto, gdzie za współpracę obu osi odpowiada elektronika.

Moc silników możemy wykorzystować na trzy sposoby: używając tylko elektryczngo – napęd na przednią oś i 95 KM, używając tylko benzynowego – napęd na tylną oś i 218 KM, używając obu naraz 313 KM i napęd na obie osie. Łącząc zalety dwóch silnków uzyskujemy zaskakujące jak na hybrydę osiągi, od 0 do 100 kilometrów na godzinę auto rozpędza się w 4.4-sekundy, maksymalnie osiągając 295 kilometrów na godzinę. Według informacji, które podaje Peugeot ta szybka, czterodrzwiowa, sportowa limuzyna spala średnio zaledwie 4.5-litra benzyny na 100 kilometrów.

Auto prawdopodobnie nigdy nie trafi do produkcji, jednak myślę, że byłaby to najciekawsza hybryda jaką o tej pory stworzono. Pomijając kosmiczny wygląd Peugeot RC HYmotion4 to pierwsza fajna hybryda.

Podobne wpisy:

Enjoyed this video?
peugeot-rc-hymotion4-132
"No Thanks. Please Close This Box!"