Porsche Panamera Gran Turismo – nowe informacje

Published on 15-09-2008

Jak ma wyglądać nowy sedan Porsche Panamera wszyscy wiedzą, w internecie pojawiło się pełno zdjęć robionych samochodowi w fazie testów, jednak Porsche podało dodatkowe informacje, a nawet stworzyło specjalny dział na swojej stronie internetowej, który ma przybliżyć potencjalnym kupcom to auto.

Link do strony porsche.com/panamera jest całkowicie bezużyteczny, chyba że komuś chce się ściągać nową wersję oprogramowania flashowego, czekać pięćdziesiąt dwie godziny, żeby zobaczyć animacje, z których i tak niewiele wynika, bo Porsche nie pokazuje jeszcze całych zdjęć nowego sedana, a ewentualne uaktualnienia mają się tam pojawić w październiku.

Z ważniejszych informacji podano, że Panamera będzie wyposażona w światła do jazdy dziennej z diodami LED, dostępny będzie prawdopodobnie turbodoładowane V8, oraz jednostki V6 z produkowanych już innych modeli tej marki. Do produkcji w takiej wersji auto trafi na początku 2009 roku, jednak w latach 2010-2011 Porsche planuje sprzedaż Panamery z napędem hybrydowym!

Oznacza to, że marka słynąca z produkcji mocnych samochodów sportowych, która tak długo i skutecznie broniła się z wprowadzeniem do Cayenne mocnego turbodiesla, nagle zamierza zmieniać nasz świat w krainę powszechnej szczęśliwości produkując hybrydę. Jak nisko Porsche zamierza jeszcze upaść? Dlaczego nie mogą oni robić tego tak jak Audi, Mercedes i większość ceniących się marek, które jasno mówią. Nie! Nie chcemy hybrydy, chcemy mocnego, oszczędnego, diesla z filtrem cząstek stałych. Wtedy wszyscy byliby szczęśliwi, miejmy nadzieję, że ktoś podzielający poglądy prawdziwych fanów motoryzacji wysadzi w powietrze ewentualny prototyp Panamery z hybrydowym napędem.

Podobne wpisy:

Enjoyed this video?
porsche-panamera-sketch1
"No Thanks. Please Close This Box!"