Renault F1 potwierdza skład na sezon 2009

Published on 06-11-2008

Renault F1 potwierdziło oficjalny skład kierowców na sezon 2009. Wbrew spekulacjom nic się nie zmieniło. Pierwszym kierowcą pozostaje Fernando Alonso – Renault przedłużyło z nim kontrakt aż do 2010 roku; drugim natomiast pomimo wielu słabych występów będzie Nelson Piquet Jr.

Alonso miał wyciągnąć zespół z kryzysu po zeszłorocznym sezonie i sprawić, żeby Renault liczyło się w walce o zwycięstwo. Hiszpan wraz z całą zespołu robił co mógł i z wyścigu na wyścig pozycje teamu były coraz wyższe. Pod koniec tego sezonu Alonso stał nawet na najwyższym stopniu podium i to dwa razy z rzędu wyciągając swój zespół z dołka i udowadniając tym samym, że ciągle jest świetnym kierowcą.

Oprócz Renault niezmieniony skład zapowiedziały także we wcześniejszym terminie : Ferrari, McLaren Mercedes, BMW Sauber, Williams. Sebastian Vettel z zespołu Red Bull przenosi się do Toro Rosso w miejsce Coultharda, który kończy swoją karierę w Formule 1. W niepewności pozostawiają nas i członków swoich ekip zespoły : Honda, Toyota, i Force India, które nie ogłosiły jeszcze przyszłorocznych składów.

Przez przeniesienie przyczepności z aerodynamicznej na mechaniczną w przyszłym sezonie w F1 mamy oglądać ciekawszą i bardziej wyrównaną walkę, częstsze wyprzedzanie, a co za tym idzie możemy spodziewać się większej ilości wypadków.

Podobne wpisy:

Enjoyed this video?
Fernando Alonso
"No Thanks. Please Close This Box!"