Rolls-Royce PR4 przyłapany na testach

Published on 15-02-2009

Podczas wyprawy na narty do Austrii jeden z czytelników zachodniego portalu motoryzacyjnego zauważył po drodze konwój nowych prototypowych Rolls-Royce’ów PR4, jego żona uwieczniła całe zdarzenie. Nowy Rolls ma być mniejszą alternatywą dla sprzedawanego od 2003 roku Phantoma.

Samochód jest zbudowany na płycie podłogowej BMW serii 7, dziedziczy też z niego podzespoły mechaniczne. Początkowo wszyscy spodziewali się również silników z niemieckiej stajni pod maską “baby” Rollsa, jednak brytyjska firma poinformowała, że PR4 będzie napędzany całkowicie nowym V12.

Auto teoretycznie mniejsze od Phantoma, a na filmie poniżej jego gabaryty budzą szacunek. Jak można się było spodziewać od starszego brata samochód odziedziczył nie tylko tylne drzwi otwierane “pod wiatr”, ale i sporo elementów designerskich.

PR4 ma być alternatywą dla osób, które chcą mieć Rollsa, ale nie potrzebują szofera. Jazda Phantomem po mieście może “zwykłemu” kierowcy przysporzyć nie lada problemów, szczególnie jeżeli chodzi o parkowanie. Nowe auto będzie więc skierowane bardziej w stronę posiadacza, który używa go na co dzień.

Model prototypowy zobaczymy na Geneva Motor Show w przyszłym miesiącu, w salonach pierwsze egzemplarze pojawią się prawdopodobnie na początku 2010 roku.


Podobne wpisy:

Enjoyed this video?
rolls-royce-pr4-6
"No Thanks. Please Close This Box!"