Rozpoczęta produkcja Focusa RS

Published on 20-01-2009

Dziś pierwszy wyprodukowany Ford Focus RS nowej generacji zjechał z linii montażowej fabryki Forda w Saarlouis w Niemczech. Auto jest napędzane silnikiem o pojemności 2.5’litra, który produkuje 300 koni mechanicznych. Jak na miejski hatchback jest to całkiem spora dawka.

Cena podstawowej wersji Focusa RS ma wynosić w Wielkiej Brytanii 24,995 funtów. Nie jest to tak dużo, biorąc pod uwagę stopień oryginalności właściciela takiego hatchbacka. Auto przyspiesza od zera do setki w zaledwie 5.9’sekundy, natomiast licznik zamyka się wartością 263 kilometrów na godzinę.

Z jednej strony jest to praktyczne auto, ponieważ możemy jechać nim prawie wszędzie tj. do kościoła, na zakupy, na odwiedziny do babci. Z drugiej strony natomiast trudno nie odróżnić tej bestii od zwykłego Focusa. Najwięcej zdradza oczywiście potężny tylny spojler, oprócz niego alufelgi wciśnięte w nisko profilowe sportowe opony no i te wściekłe kolory – “Performance Green”, “Indianapolis Blue” i “Frost White”. Samochód będzie dostępny u dilerów już w marcu.

Wcześniejszy wpis o Fordzie Focusie RS.

Podobne wpisy:

Enjoyed this video?
Focus RS
"No Thanks. Please Close This Box!"