Spyker C8 Double 12S od MTM

Published on 06-04-2009

Po co tuninguje się auta? Wielu twierdzi, że modyfikując optycznie swój pojazd nadają mu oryginalności, a co jeżeli już fabryczny samochód jest oryginalnym rarytasem? Tak jest w przypadku Spykera C8 Double 12S, który dostał dodatkowe wzmocnienie od MTM.

Kiedy MTM zabierało się za ten projekt obiecywali oni, że efekt będzie zapierał dech w piersiach. To może lekka przesada, ale miłośnikom prawdziwie egzotycznych pojazdów ta propozycja przypadnie do gustu. Modele C8 Double 12S to uliczne wersje 12R, który bierze udział w wyścigach Le Mans. Drogowa wersja wyciska 400 koni mechanicznych z dobrze znanego wszystkim silnika Audi o pojemności 4.2-litra. Istnieje jeszcze mocniejsza fabrycznie wersja z mocą 600 KM. MTM zabrało się jednak za słabszą.

100 dodatkowych kucyków zostało dodanych do silnika wyglądającego zza szklanej pokrywy zcalającej się z dachem. Moc uzyskano poprzez dodanie supersprężarki(supercharger). Cena takiej modyfikacji to aż 40.000 euro! Double 12S ma dłuższy rozstaw osi od C8, większy bak paliwa i oczywiście wspomnianą wcześniej szklaną pokrywę silnika. Spyker to naprawdę piekne auto. Niemal na każdym kroku widać lotnicze motywy. Powstało tylko 14 sztuk Double 12S z czego zaledwie cztery zostały wzmocnione przez MTM.

MTM Spyker C8

 

Podobne wpisy:

Enjoyed this video?
MTM Spyker C8
"No Thanks. Please Close This Box!"