Toyota Avensis 2009, więcej zdjęć

Published on 09-09-2008

Stało się. Toyota pokazała przód nowej generacji Avensis’a. Samochód ten w wersji sedan i wagon(kombi) ma zadebiutować na salonie samochodowym w Paryżu. Pierwsze i jedyne oficjalne do tej pory zdjęcie pokazywało jedynie całkiem okazały tył sedana, dziś z mieszanymi uczuciami prezentujemy kilka nowych zdjęć tego modelu.

Z mieszanymi uczuciami, ponieważ po obejrzeniu pierwszego zdjęcia, wszyscy myśleli, że to będzie jeden z najładniejszych samochodów w swojej klasie, a na pewno najładniejszy produkowany pod szyldem Toyota. Tak się jednak nie stanie. Przód tego auta wygląda tak, jakby projektanci wzorowali się na wyglądzie Jar Jar Binksa – bohatera filmu George’a Lucasa “Gwiezdne Wojny”. Na tle konkurencji – jest straszny!

Toyota nie podaje jednak jak na razie dokładniejszych informacji, nawet o jednostkach napędowych wiadomo tylko z nieoficjalnych źródeł. Podobno mają się pojawić zupełnie nowe o pojemnościach: 1.6, 1.8 i 2.0 l; mają to być silniki benzynowe. O dieslach wiadomo też niewiele, dostępne będą motory 2.0 i 2.4 oferujące od 126 do 177 koni mechanicznych.

Nowy Avensis będzie wyposażony w nowe systemy zabezpieczeń Toyoty takie jak: VSC – system wspomagający utrzymanie stabilności pojazdu (lepsze ESP), AFS – adaptacyjne przednie reflektory doświetlające drogę przy skręcaniu, PCS – system bezpieczeństwa podczas wypadków. Nie wiadomo ile w tych systemach innowacyjności i czym będą się one różniły od obecnych “odpowiedników”, być może tylko nazwą. Miłośnikom Toyoty i “Gwiezdnych Wojen” pozostaje czekać do salonu samochodowego w Paryżu.

Podobne wpisy:

    1. cli 18-08-2009
Enjoyed this video?
toyota-avensis-2009-2
"No Thanks. Please Close This Box!"