Toyota Avensis 2009 – zdjęcia z Paryża

Published on 07-10-2008

Prezentujemy galerię zdjęć nowej Toyoty Avensis, która dostępna będzie w Polsce już na początku 2009 roku. Flagowy model Toyoty został pokazany na Salonie motoryzacyjnym w Paryżu, gdzie podano też więcej szczegółów dotyczących tego samochodu.

Twórcy tego modelu próbują wpasować się w gusta nawet najbardziej wybrednych klientów, oferując im elementy wyposażenia rodem z segmentu premium. Znajdziemy tutaj między innymi duży, dotykowy wyświetlacz nawigacji satelitarnej, 7 airbagów w standardzie – w tym jeden chroniący kolana kierowcy, 11 głośników podłączonych do systemu audio z 10-cio gigabajtowym dyskiem twardym, czy chociażby możliwość wyboru koloru i materiału, którym ma być wykończona deska rozdzielcza – prawie jak Mercedes.

Nowa Toyota jest wyższa, szersza i dłuższa od poprzedniczki, również w tym miejscu Japońska marka stara się awansować o klasę wyżej. Klient może wybierać spośród 5-ciu silników, dwóch benzynowych – w tym całkiem nowym 1.8 z systemem Valvematic, który jest efektem ewolucji VVT-I. Silnik ten połączony ma być z 6-cio biegową manualną skrzynią biegów lub skrzynią Multidrive S CVT. Diesle natomiast będą się zaczynały od pojemności 2.0 i 130-tu koniach mechanicznych, kończyły na pojemności 2.2 i 180 koniach mechanicznych.

Pomimo całego wysiłku Toyoty, która próbuje stworzyć kierowcy we wnętrzu maksymalnie komfortowe warunki do podróżowania, kiedy dojedzie on do domu i wyjdzie z miękkiego i ciepłego wnętrza swojej nowej Toyoty Avensis, poczuje ogromny żal i niechęć do Japończyków. Powodem tej niechęci będzie fakt, iż designer projektując wygląd zewnętrzny postawił sobie jeden cel – starał się połączyć linię nadwozia znaną z nowych Lexusów z Jar Jar Binksem z Gwiezdnych Wojen – jemu się udało, samochód nie wygra konkursów piękności.


Podobne wpisy:

Enjoyed this video?
kopia-toyota-avensis-2009-1
"No Thanks. Please Close This Box!"