Volvo S80L już w Chinach

Published on 13-03-2009

Dzisiaj w Chinach ruszyła sprzedaż Volvo S80L. Auto jest dostępne w przedłużonej wersji tylko na rynku chińskim. Limuzyna jest bardzo przestronna i dobrze wyposażona, rozstaw osi jest o 14 centymetrów większy od wersji standardowej.

Lista wyposażenia dodatkowego jest imponująca, nie zabrakło na niej oczywiście lodówki na napoje(szampana) schowanej za podłokietnikiem tylnej kanapy i systemu audio zintegrowanego z ekranami i odtwarzaczami DVD. W skład zestawu wchodzi 12 głośników Dynaudio. Pasażerowie tylnej kanapy mogą oczywiście z miejsca sterować tym systemem. Oprócz tego znajdą oni również zapalniczkę, podgrzewane siedzenia, niezależne nawiewy klimatyzacji.

S80L jest dostępne z silnikiem 3.0 T6, który produkuje 285 koni mechanicznych i 400Nm momentu obrotowego. W rezultacie duża limuzyna może przyspieszać od zera do stu kilometrów na godzinę w czasie 7.2-sekundy. Moc jest przekazywana na obie osie. Produkcja S80’tki rozpoczęła się w zeszłym miesiącu, jeżeli ktoś chciały kupić wersję przedłużaną, musi udać się do Chin.

2009-volvo-s80l_10


Podobne wpisy:

Enjoyed this video?
2009-volvo-s80l_10
"No Thanks. Please Close This Box!"