Volvo XC60 w USA już w marcu

Published on 10-01-2009

Nowy mini-suv od Volvo będzie dostępny na rynku Stanów Zjednoczonych już w marcu tego roku. Auto w podstawowej wersji wyposażenia będzie kosztowało mniej niż 40,000 dolarów, dokładną cenę poznamy już pod koniec tego miesiąca.

Auto będzie rywalizowało o prym w nowo powstałej klasie małych SUV’ów, tzw. CUV’ów. Są to auta budowane często na płytach podłogowych kompaktów, dzięki czemu sprawdzają się w miejskiej niż w prawdziwej dżungli. Głównymi rywalami Volvo będą takie samochody jak Mercedes GLK, Audi Q5 i oczywiście sporo tańsze alternatywy jak Toyota Rav4.

W skład podstawowego wyposażenia XC60 ma wchodzić Radio połączone z “super” systemem audio, które zawiera wejścia AUX i USB, dzięki czemu możemy podłączyć naszego iPoda, pendrivea i każdy inny zmyślny nośnik danych, który obsługuje te porty. Volvo oferowane ma być z nowym silnikiem T6 AWD, który dzięki sprężarce wyciska 281 koni mechanicznych z sześciu cylindrów. Napęd będzie przekazywany na obie osie, natomiast rozdziałem siły napędowej zajmie się elektronika.

Podobne wpisy:

Enjoyed this video?
2010-volvo-xc60-3
"No Thanks. Please Close This Box!"