VW Scirocco radiowóz

Published on 22-11-2008

Od kilku lat German Federal Traffic Ministry w porozumieniu ze zjednoczeniem niemieckich tunerów (VADT) pokazuje, że tuning może być bezpieczny prezentując na Essen Motorshow tuningowane auto w policyjnych barwach. Tym razem w roli radiowozu zwiedzający zobaczą VW Scirocco.

Zwróćcie uwagę na minę funkcjonariusza na zdjęciu powyżej. Wygląda jakby był ze względu na swoje zacofanie(czyt. wykształcenie) pracownikiem biurowym, który jakimś cudem wylosował możliwość reprezentowania “firmy” na targach samochodowych. Jego mina – bezcenne.

Trochę mu się nie dziwię, też chciałbym chociażby posiedzieć w Scirocco, którego silnik o pojemności zaledwie 1.4 litra został podkręcony do 210 koni mechanicznych. 210 koni z 1.4? Wszystko za sprawą specjalnego pakietu od firmy ABT, który zwiększył moc o 50 KM. Samochód ma również zmienione zawieszenie, żeby policjanci mogli ścigać przestępców na krętych, włoskich uliczkach. Za dostarczenie zawieszenia odpowiedzialna jest znana firma Eibach.

Oprócz tego auto zostało uzbrojone w bodykit, 20’to calowe felgi od Ventus’a, fotele kubełkowe Recaro i układ wydechowy od firmy Remus, zapewniający przyjemny pomruk, który jednak nie zagłuszy policyjnych syren.


Podobne wpisy:

Enjoyed this video?
Essen Motor Show 2008
"No Thanks. Please Close This Box!"