2009 Renault Megane Coupe Trophy

Published on 04-10-2008

Renault Megane Coupe Trophy zostało oficjalnie zaprezentowane na Salonie samochodowym w Paryżu. To właśnie takie Meganki będą się ściagały w trwajacym od 2005 roku serialu wyścigowym Renault World Series.

Auto wyposażone jest min. w klatkę bezpieczeństwa z homologacją FIA, która utrzymuje karoserię broniąc ją przed brutalnymi atakami mocy, jakie dostarcza centralnie umieszczona jednostka napędowa Nissana o pojemności 3.5 l z sześcioma cylindrami w układzie V. Cały ten zestaw przenosi na tylną oś 360 koni mechanicznych za sprawą pół-automatycznej skrzyni biegów, której manetki umieszczone są za kierownicą.

Francuzi chwalą się, że projektowany specjalnie dla tego modelu aero kit zapewnia taki docisk i przyczepność, że ich coupe jest w stanie kręcić czasy okrążeń na poziomie Porsche GT3. Renault utrzymuje, że nowe Trophy trafi do sprzedaży z końcem tego roku, a zestaw ospoilerowania będzie dostępny jako dodatek do seryjnie produkowanych Megane Coupe, za jego dostarczanie odpowiedzialna będzie Alipina.

Enjoyed this video?
"No Thanks. Please Close This Box!"