Bugatti Veyron 16.4 Grand Sport!

Published on 18-08-2008

W ten weekend w Pebble Beach w Californi Bugatti pokazało “otwartą” wersje 1001 konnego Veyrona. Wersja Grand Sport, od normalnego Bugatti różni się ultra lekkim, zdejmowanym dachem wykonanym z policarbonu, jednakże w razie nagłego deszczu pasażera i kierowcę ma chronić dodatkowy materiałowy dach.

Napędzany tym samym 1001 konnym, silnikiem co coupe, nowy Veyron przejmuje pałeczkę najszybszego kabrioletu na świecie od Mercedesa Mclarena SLR. Bugatti może osiągnąć maksymalnie 253 mile na godzinę co w przeliczeniu na kilometry daje 406 kilometrów na godzinę. Ze zdjętym dachem auto nie pojedzie szybciej niż 350, a przy użyciu “miękkiego” dachu 130 kilometrów na godzinę.

Oprócz dachu wersja Grand Sport różni się od coupe wyższą przednią szybą oraz od nowa zaprojektowanymi reflektorami z diodami LED. Zmiany konstrukcyjne dotyczyły usztywnienia całego nadwozia, tak by auto nie traciło “sztywności”, dobrych właściwości jezdnych ze względu na brak dachu. Zmieniono także nieznacznie wloty powietrza umieszczone nad przedziałem, w którym siedzi kierowca i pasażer, tak aby było miejsce dla 10 centymetrowych rur wykonanych z włókna węglowego, zabezpieczających głowy pasażerów podczas dachowania.

Auto wyposażone będzie także w kamerę cofania z 2.7-calowym monitorem zintegrowanym z tylnym lusterkiem i system nagłośnienia formy “Puccini”, który jest stworzony specjalnie dla aut z otwartym dachem.

Veyron 16.4 Grand Sport, będzie dostępny tylko w limitowanej ilości ręcznie robionych 150 sztuk, z czego 40 jest już zarezerwowanych dla stałych klientów Bugatti. Pierwsze kabriolety trafią do szczęśliwych klientów na początku marca 2009.

Ciekawe, który z klientów odważy się jechać 350 kilometrów na godzinę ze zdjętym dachem, i jaki jest sens kupowania takiej wersji Veyrona. Przy tej prędkości “łagodny powiew wiatru” zmienia się w orkan, zrywając peruki z głów milionerów w okresie kryzysu wieku średniego.

Enjoyed this video?
"No Thanks. Please Close This Box!"