Citroen C1 Facelifting

Published on 04-11-2008

Citroen przedstawił informacje dotyczące faceliftingu modelu C1. Autko jest po części Toyotą Aygo i Peugeotem 107 zostało odświeżone i teraz będzie jeszcze mniej szkodliwe dla środowiska. W sprzedaży na naszym kontynencie nowa wersja pojawi się na przełomie listopada/grudnia tego roku.

Styliści zmienili w C1 przedni zderzak, który teraz prezentuje się jeszcze ciekawiej i chromowaną listwe wokół atrapy, która ma nawiązywać do Citroena C2. Oprócz tego zmieni się kilka elementów np. pojawi się całkiem nowa linia felg aluminiowych i kołpaków – w najbiedniejszych wersjach C1.

Francuska marka nie chce w prawdzie podać więcej szczegółów, ale już teraz wiadomo, że w autko będzie napędzał silnik o pojemności 1.0, który dostarcza moc 68 koni mechanicznych. Trzycylindrowa jednostka jest bardzo oszczędna w emisji CO2, jest to zaledwie 106g/km. Silnik jest również bardzo ekonomiczny, średnie spalanie według danych producenta ma wynosić 4.5 litra benzyny na 100 kilometrów. Pod maskę C1 trafi także jednostka wysokoprężna o pojemności 1.4, która generuje 55 koni mechanicznych i spala 4.1 l/100km.

C1 będzie teraz jeszcze ciekawszą propozycją dla anorektycznych pań, które lubią katować swoje dzieci podwożąc je do szkoły na tylnej kanapie wielkości krzesła autobusowego. Samochód spełnia swoje zadanie tylko i wyłącznie służąc jako duża torba do zakupów, gdyby usunąć klamki tylnych drzwi nikt by się nie domyślił, że to auto 5’cio drzwiowe.

Enjoyed this video?
"No Thanks. Please Close This Box!"