Czerwony diabeł od Racing Dynamics

Published on 18-04-2009

Racing Dynamics inaczej RDSport rzucił wyzwanie wszystkim tunerom zajmującym się przeróbkami BMW. Firma wzięła na warsztat 335i Coupe z silnikiem o pojemności 3.0, który dysponuje mocą 306 koni mechanicznych. Powstał diabeł ujeżdżający krwiście czerwony rydwan.

Specjaliści z RDSport stwierdzili, że ponad 300 koni im nie wystarcza, postanowili więc zmodyfikować jednostkę sterującą silnika, układ dolotowy z intercoolerem, turbo i kilka innych “gratów”. W efekcie RS35, bo tak się nazywa ten model, dysponuje mocą 414 koni mechanicznych i aż 548Nm momentu obrotowego. Dane porównywalne z M3.

Włoski tuner zadbał również o lepszy wygląd Coupe, które nawet w standardowej wersji prezentuje się wyśmienicie. Zastosowano całkiem nowy przedni zderzak wykonany z włókna węglowego z większym otworem doprowadzającym powietrze do intercoolera oraz światłami przeciwmgłowymi. Oprócz tego zamontowano głębsze progi, dokładkę do tylnego zderzaka i spojler. Z tyłu odnajdziemy cztery końcówki układu wydechowego. Nadwozie zostało obniżone o 25 mm z przodu i 20 mm z tyłu oraz osadzone na 20-calowych obręczach z polerowanym rantem. Krwisty czerwony kolor wieńczy dzieło. Demon.

335i_Racing_Dynamics

Enjoyed this video?
"No Thanks. Please Close This Box!"