Insignia Sports Tourer w Paryżu!

Published on 17-08-2008

Nowy Opel Insignia dostępny będzie także w wersji z nadwoziem typu kombi, nazwanej Sports Tourer, model ten zadebiutuje na salonie motoryzacyjnym w Paryżu 2 października. Sports Tourer jest to trzeci z możliwych wariantów nadwoziowych po 4-drzwiowym sedanie i 5-drzwiowym hatchbacku dostępny dla następcy produkowanej od 2002 roku Vectry C, Insignia w takiej wersji będzie dostepna w Europie na początku wiosny 2009.

Rozstaw osi nie zmienił się w porównaniu do wersji sedan i hatchback i wynosi 2.74 m, jednak długość nadwozia wzrosła o 80 mm a i wynosi 4.91 m. Jednocześnie z debiutem tej wersji dojdą dwie nowe jednostki napędowe, benzynowa i diesel, oba wyposażone w turbosprężarkę. W zależności od wersji, nowego Opla będzie można dostać z przednim napędem, lub napędem na cztery koła, jednocześnie klienci będą mogli wyposażyć swój samochód w nowy elektroniczny system FlexRide, który tłumiąc nierówności pomaga utrzymać stabilność auta. Ceny Insignii w wersji hatchback, lub sedan zaczną się od około 22.7 tys euro, co będzie dość atrakcyjną ofertą.

Jest to pierwsze od paru lat kombi Opla, które można kupić również ze względu na wygląd, duży chromowany grill, trochę przypominający ten z Toyoty Avensis, przetłoczenia na przednich drzwiach dyskretnie przechodzące w progi i klapa bagażnika bardzo podobna do tej z Audi Q7, gwarantuje niski próg załadunku. Jeżeli nowy Opel w rzeczywistości będzie tak dobry jak na zdjęciach, myślę że szykuje się nowy lider w tej klasie aut.

    1. Gellardo 21-08-2008

Enjoyed this video?
"No Thanks. Please Close This Box!"