Nowoczesna karoca od Mercedesa

Published on 25-03-2009

Śmiertelnie poważnie. To jest najprawdziwsza karoca. Pojazd nazywa się F-Cell Roadster i nie jest żadną wariacją grafika komputerowego, on naprawdę istnieje. W ten projekt zaangażowanych było 150 młodych uczniów sztuki “tworzenia” aut.

Karoca/kareta ma łączyć klasyczną(bardzo klasyczną) stylistykę z nowoczesnością. Do jego wykonania zostały użyte lekkie i nowoczesne materiały jak np. włókno węglowe. Całość jest napędzana silnikiem wykorzystującym ogniwa paliwowe. Jednostka ta dysponuje mocą 1.2-kilowata, co pozwala rozpędzić karocę do 25 kilometrów na godzinę. Zaskakujący jest zasięg maksymalny tego pojazdu, wynosi on bowiem aż 350 kilometrów.

Moim zdaniem wygląda przepięknie. Łączy w sobie minimalizm ze sztuką nowoczesną i naturalną prostotą. Co ciekawe do sterowania wykorzystuje się joystick, jest również możliwość zdalnego sterowania. Zastosowanie? Prawdopodobnie wyłącznie koncepcyjne. Ja jednak widzę ten pojazd na defiladzie jako auto prezydenta. Podczas ważnych uroczystości – ciekawie wyglądałaby w nim (po modyfikacjach) np. Królowa Anglii. Bardzo reprezentacyjna konstrukcja.

Mercedes-F-Cell

 

Enjoyed this video?
"No Thanks. Please Close This Box!"