Pierwsze zdjęcia Mercedesa E63 AMG

Published on 31-03-2009

Nie wiadomo dlaczego Mercedes nie opublikował jeszcze oficjalnych zdjęć jednego z najważniejszych aut tego roku. Prezentowane materiały pochodzą z nieznanego źródła. E63 AMG to książę sportowych limuzyn ze Stuttgartu.

Oficjalna premiera tego pojazdu ma się odbyć w przyszłym tygodniu na New York International Auto Show. Mercedes jest napędzany potężnym silnikiem AMG o pojemności 6.2-litra z ośmioma cylindrami w układzie V. BMW M5 nie będzie miało łatwego życia, E63 utrzymuje pod maską aż 512 koni mechanicznych i 630Nm momentu obrotowego.

W rezultacie pięcioosobowa, wygodna limuzyna przyspiesza od zera do setki w czasie 4.5-sekundy(!), prędkość maksymalna została tradycyjnie ograniczona do 250 km/h. Oczywiste jest, że po zdjęciu tej blokady E-Klasa pomknie z prędkością przekraczającą 300 kilometrów na godzinę. Wersja Estate(kombi), która zostanie zaprezentowana najprawdopodobniej pod koniec roku ma przyspieszać do setki tylko o 0.1-sekundy dłużej niż sedan.

Oprócz zmian pod maską auto dostało usztywnione sportowe zawieszenie, wydajniejsze hamulce z ogromnymi tarczami i bodykit sygnowany logo AMG. Wygląda świetnie, fani E-Klasy nie będą musieli korzystać z usług Brabusa.

Zdjęcia w słabej rozdzielczości.

Mercedes-Benz-E63-AMG

 

Enjoyed this video?
"No Thanks. Please Close This Box!"